a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Ovacık Gözelerden Şehrimize İçme Suyu Getirilmesi Projesi

Tanımakla başlayan her şey.


Ovacık Gözelerden Şehrimize İçme Suyu Getirilmesi Projesi Tunceli’mize hayırlı olsun... Tunceli için her geçen gün hayata geçirilen yeni projelerle gündeme gelen Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in girişimleriyle Tunceli'miz farklı soluklar kazanıyor… Bir biri ardına yapılan projeler ve yatırımlar adeta şehrin çehresini değiştiriyor. Devasa projelerimiz arasında yer alan “Ovacık Gözelerden Şehrimize İçme Suyu Getirilmesi Projesi” çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. İçilen bir yudum suyun ne anlama geldiğini, susuzluktan nice canların, nice hayatların solup gittiğini ve bir yudum farkındalığını paylaşır…


Tanımakla başlayan her şey.


O Halde Merhaba Tunceli, Merhaba Ovacık Gözelerden Şehrimize İçme Suyu Getirilmesi Projesi… Proje hakkında bilgi veren, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel; “Tunceli il merkezinden 80 km mesafede bulunan Munzur Gözelerinden, evlerimize dünyanın en kaliteli suyunu getirebilmekti hayalimiz… Ovacık -Gözelerinden çıkan, PH 8.45 olan Ülkemizin en kaliteli Munzur Suyu ’nu, Orman Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun destekleriyle şehrimize getiriyoruz. Su temini ve iletimi projesinin ihalesi yapıldı ve çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Bu güzel şehrimiz için, bir hayal daha gerçek oluyor. Tunceli’mize hayırlı olsun” dedi.


Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Tunceli Halkımız adına şükranlarımızı sunarız.” dedi.