a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
BASINA VE KAMUOYUNA;

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği(TÜRSAB) ve İl Kültür Müdürlüğü’nün birlikte organize ettiği ‘Tunceli Turizm Çalıştayı’ 9-11 Kasım tarihleri arasına gerçekleştirildi.


Çalıştay süreci başlamadan önce TÜRSAB yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerde halkımızın hassasiyetleri ve taleplerini gözeterek doğayı, kültürü, tüm canlıları koruma temelinde coğrafyamızı ileriye taşıyabilecek her çalışmayı destekleyebileceğimizi belirtmiş ve belirli planlamalarda belediye olarak üstümüze düşecek sorumlulukları yerine getirebileceğimizin altını çizmiştik.


Çalıştayın başlangıç gününde belediye başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu belirlenen program çerçevesinde çalıştaya katılım göstermek için Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü konferans salonunda yerini aldı. Fakat Vali Tuncay Sonel’in konuşmasının ardından protokole uygun olarak gerçekleştirilmesi gereken konuşmacı sırası değiştirilerek belediye başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu’nun konuşmasına yer verilmedi. Bunun üzerine sunumu gerçekleştiren TÜRSAB yetkilisiyle gerçekleştirdiğimiz görüşmede programın değiştirildiği ifade edildi.


Belediye olarak tavrımız yaşadığımız topraklarla alakalı verilen her kararın halkımız ve tüm STK, kurum ve kuruşların yer aldığı platformlarda tartışılıp karara bağlanmasından yanadır. Bu anlamda yerellerde belediye başkanları halkın iradesinin temsilidir.


Bir kurumun yaptığı program başka kurum ve kuruluş tarafından son anda baskılanıyorsa etkinliğe ev sahipliği yapan kurum veya kuruluşun eksikliği vardır. Bu anlamda çalıştayın programı hangi çerçevede değiştirilmiş ve hangi kurum ve kuruluşun iradesi TÜRSAB’ın iradesini baskılamıştır? ‘Tunceli Turizm Çalıştayı’nı organize eden ve belediyemizi çalıştaya davet eden TÜRSAB konuyla alakalı açıklama yapmak ve kamuoyunu bilgilendirmekle yükümlüdür.