a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Belediyemize Bağlı Sualtı Arama Kurtarma Ekibi Oluşturuldu

Belediye başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu’nun talimatıyla yaklaşık bir buçuk aydır arama-kurtarma ekibi kurulması için yapılan çalışmalar sonucunda belediyemize bağlı sualtı arama kurtarma ekibi oluşturuldu.

Gelinen aşamada yapılan dalış eğitimi sonucunda kursta teorik ve pratik başarı gösteren sekiz kişi su altı arama kurtarma ekibi içerisinde yerini aldı. Oluşturulan ekip, Mersin’de yapılacak derin su altı arama kurtarma eğitimlerinin ardından belediyemiz itfaiyemize bağlı bir yıllık proje üzerinden su altı arama kurtarma çalışmalarında yer alacak.

Mersin Dalış Merkezi Sporları Eğitmeni Başkanı Mehmet Arslan, eğitimlerin şeffaf olduğunu belirterek, “Sayın Belediye başkanı Fatih Maçoğlu’nun bize ulaşmasından sonra bu eğitim süreci başladı. Bu anlamda bu konuya bu denli eğildiği için Tunceli Belediyesine teşekkür ederiz. Bize ulaşıldıktan sonra başkanla görüştük. Başkan Maçoğlu,  Burada şeffaf bir belediye arama kurtarma ekibinin kurulacağını 8 asil 2-3 yedek olacak şekilde bir ekip oluşturmamızı söyledi. Eğitim sürecimiz ilk önce elli kişilik bir başvuruyla başladı. Bunların arasında yüzmeyi iyi bilen, suya yatkın olan 30 kişiyi seçtik. Bu çalışmada iki gün teorik ders ve iki gün havuz çalışmasından sonra uyum sağlayamayan arkadaşlar ayrıldı” ifadelerini kullandı.

                                          

Mersin Dalış Merkezi Spor Kulübü’nün yaptığı çalışmalar sonucunda başarı gösteren sekiz kişilik ekibin isimleri Tunceli Belediyesi Başkanlığı’na gönderilen resmi evrakla beraber şöyle açıklandı:

 

“Tunceli Belediyesi Bünyesinde kurulacak olan dalış timi için 19-24 Ağustos 2019 tarihleri arasında resmi evrakta yer alan isimler Mersin Dalış Merkezi Spor Kulübü tarafından yapılan dalış eğitimine 30 kişi katılmıştır. Bu katılımcılar arasında ilk önce 7 kişi kursta başarı gösteremeyerek elenmiştir. Diğer katılımcılardan gerek teorik gerekse pratik eğitimlerde başarı gösteren ve en yüksek puanları alan kursiyerlerin başarı çizelgesi not bareminde verilmiştir. Ayrıca dalış timine başarı gösterip seçilen 8 asil su altı arama kurtarma kursiyerin isimler aşağıdaki gibi belirtilmiştir.”

 

Asil Kursiyerler

 

1. Kerim Gündüz  TSSF 3 Yıldız Dalıcı, Dalış Amiri

2. Hasan Hüseyin Burak DOBA 

3. Ayhan Demir 

4. Barış Göktepe 

5. Hüseyin Korkmalı 

6. Seçkin Sakin 

7. Murat Balo 

8. Lizge Çimen