a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Tayinleri Çıkan Hakim Ve Savcılara Veda Yemeği

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Hakimler Savcılar Kurulu'nun (HSK) Adli ve İdari Yargı 2018 Yılı Kararnamesi ile tayinleri çıkan hakim ve savcılar için düzenlenen veda yemeğine katıldı.
Hakimler Savcılar Kurulu'nun (HSK) Adli ve İdari Yargı 2018 Yılı Kararnamesi ile Adalet Komisyon Başkanı iken İzmir Hakimliğine atanan Ersin Tursun, Tunceli Hakimi iken Antalya Cumhuriyet Savcılığına atanan Hayri Ormancı, Mazgirt Cumhuriyet Savcısı iken Nazilli Hakimliğine atanan Ümmügülsüm Arat, Ovacık Cumhuriyet Savcıları iken Burhaniye Cumhuriyet Savcılıklarına atanan Rüstem Kocadağ ile Cumhuriyet Savcısı Tuğrul Doğan için veda yemeği düzenlendi.
Veda yemeği programına Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, 4. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Özgür Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ubeyde İpek, Baro Başkanı Barış Yıldırım, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, hakim ve savcılar ile adliye personeli katıldı.
Yemek programında konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, “Göreve başladığımız günden itibaren vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği için çalıştık. Bu çalışmaları da yerine getirirken bütün kurum ve kuruluşlarımızla işbirliği ve koordinasyon içerisinde çalıştık. Bu anlamda Adliye ile olan diğer kurumlarımızın ilişkilerinin en iyi şekilde yürütülmesini sağlayan Cumhuriyet Başsavcımızın ve Adalet Komisyonu Başkanımızın şahsında hâkim ve savcılarımızın tümüne teşekkür ediyorum. İlimizde görev yapan hakim ve savcılarımız, buradan güzel intibalar bırakarak ayrılıyorlar. Görev süresince göstermiş oldukları nezaketten, sıcakkanlılıklarından ve anlayışlarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum ve yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum” dedi.
Ardından konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, “Hakimlerimize ve savcılarımıza, ilimize ve adalete yapmış oldukları hizmetlerden dolayı, tüm meslektaşlarım adına çok teşekkür ediyorum. Yolları açık olsun. Biliyoruz ki yeni görev yerlerinde de aynı hizmetleri vereceklerdir. Kendilerine yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum" diye konuştu.
Program sonunda tayini çıkan hakim ve savcılara protokol üyeleri tarafından hediye takdim edildi.