a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Tuncelili Kadınlar Doğu Karadeniz’i Gezecek

Tunceli Belediyemiz, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında bugüne kadar il dışına çıkamamış 40 kadına gezi imkânı sağladı.
Kalkınma Bakanlığı’nın Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında Tunceli Belediyesi’nin yürüttüğü ‘Kadın Yaşam Merkezi’ Projesi ile kadınlara yönelik Doğu Karadeniz Bölgesine gezi düzenlendi.
Bugüne kadar il dışına çıkamamış kadınlar, söz konusu proje sayesinde Doğu Karadeniz Bölgesini görme imkânı bulacak. 3 gün sürecek gezide kadınlar, Karaca Mağarası, Sümela Manastırı, Uzungöl, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Borçka Karagöl gibi yerleri gezme imkanı bulacak.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, geziye gidecek kadınları Belediyemiz önünde yolcu etti.
Özellikle kenar mahallelerimizde yaşayan ve il dışına çıkıp gezme imkanı bulamayan kadınları geziye gönderdiklerini söyleyen Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel,“Bugün kadın kardeşlerimize bu imkanı sağlamanın sevincini yaşıyoruz. Bu gezimizle; il dışına çıkma imkanı olmayan kadınların değişik yöreleri gezip görmelerini amaçlıyoruz. Doğu Karadeniz Bölgesine düzenlenen bu gezimizin, katılımcılarımıza faydalı olacağını umuyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.
Geziye katılan kadınlar da, Vali Sonel’e sağladıkları imkanlardan dolayı teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getirdiler.