a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel Ovacık’ı Ziyaret Etti

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, beraberinde İl Jandarma Komutanı Tekin Aktemur, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Özdemir Aktaş ile birlikte Ovacık ilçemizi ziyaret etti.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ve beraberindeki heyet ilk olarak Jandarma Komando Tabur Komutanlığını ziyaret etti. Sonel, daha sonra Ovacık İlçemizde vatandaşlarımız ve esnaflarımızla kahvaltıda bir araya geldi.
Vali Sonel, kahvaltı sonrasında ilçe esnaflarını tek tek gezerek hem hayırlı işler temennisinde bulundu hem de talep ve sıkıntılarını dinledi.
Vali Sonel ve beraberindekiler sonrasında Muhtarlar Derneğini ziyaret ederek Muhtarlarımızla bir araya geldi. Sonel, ardından sırasıyla Kaymakamlığı, Adliyeyi, İlçe Emniyet Amirliğini ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.
Ziyaret sırasında konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, ilimizde önemli çalışmaların yürütüldüğüne dikkat çekerek,
“İstihdam bizim için çok önemli. İstihdamda 81. sıradayken şimdi 4. sıradayız. Açtığımız fabrikalarla 2 bin 500 vatandaşımıza iş ve aş verecek duruma geldik. Özel çağrı merkezimizde hizmete girdi. Burada da en az 960 kişiye iş imkanı sağlanacak. Munzur Nehri bizler için çok önemli. Yöre halkımız için kutsal olan bu su üzerine yapılması düşünülen HES yapılmayacak. Munzur artık su sporları ve gondol gezintileri ile anılacak.Tunceli’nin çehresi değişiyor. İlçe, köy, mahalle demeden ziyaret ettik. Hizmet götürdük. Götürmeye de devam edeceğiz. Buradan, sizlerin huzurunuzda yapmış olduğumuz çalışmalarda, desteklerini hiçbir zaman bizlerden esirgemeyen, başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve ilgili Bakanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi.
Vali Sonel, gösterdikleri ilgi ve misafirperverliklerinden ötürü Ovacık halkına teşekkür etti.