a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali/Belediye Başkan V. Sonel, Hozat İlçemizi Ziyaret Etti

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, beraberinde İl Jandarma Komutanı Tekin Aktemur, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mehmet Akif Bildirici ve Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Özdemir Aktaş ile birlikte Hozat ilçemizi ziyaret ettiler.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, beraberindeki heyetle birlikte, ilk olarak İlçe de bulunan 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığını ziyaret etti. 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Piyade Albay Hüseyin Aziz Çetinkaya’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vali Tuncay Sonel ve beraberindekiler Hozat İlçemizde vatandaşlarımız ve esnaflarımızla birlikte kahvaltıda bir araya geldi.
Kahvaltıdan sonra, beraberindekiler ile birlikte İlçede bulunan esnaflara kolaylıklar ve bol kazançlı günler dileyen Vali Sonel, esnaflarımız ve vatandaşlarımızla sohbet edip sorunlarını dinledi.
Vali Tuncay Sonel, İlçe Emniyet Amirliğini, İlçe Jandarma Komutanlığını ve Hozat Adliyesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve çalışmalar hakkında ilgililerden bilgi aldı.
Kurum ziyaretlerinin ardından, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ile beraberindekiler İlçemizde bulunan “Hozat Bebeklerinin” üretildiği (HO-BE) atölyesini ziyaret ettiler. Atölyede çalışanlar ile sohbet edip çalışmalarında kolaylıklar dileyen, Vali Sonel, “ Atölyenin kurulmasında desteklerini esirgemeyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu’na çok teşekkür ederiz.” dedi.
Daha sonra İlçe Kaymakamlığını geçen Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Kaymakamlık Makamında Kaymakam Hüseyin Çam`dan ilçenin genel durumu ve ilçede devam eden yatırımlar hakkında bilgi aldı.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel gösterdikleri misafirperverlikten dolayı Hozat Kaymakamımız Hüseyin Çam nezdinde halkımıza teşekkür etti ve daha çok ilçe ziyaretlerini gerçekleştireceğini söyledi.