a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali Sonel’den Mahalle Ziyaretleri

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Alibaba Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesinde vatandaşlarımızla bir araya gelip talep ve sıkıntılarını dinledi.
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, başta yıllardır gidilmeyen kenar mahalleler olmak üzere bütün mahallelerimizde halk toplantıları düzenleyip vatandaşlarımızla bir araya gelmeye devam ediyor.
Vali Sonel, Alibaba Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesinde vatandaşlarımızla bir araya geldi. Çocuğundan yaşlısına çok sayıda vatandaşımızla bir araya gelen Vali Sonel, onlarla yakından ilgilendi.
Vali Sonel, halk toplantılarında Belediyemiz tarafından yürütülen çalışmalar hakkında vatandaşlarımızı bilgilendirdi.
Belediyemizin hayata geçirdiği projelerle Tunceli’nin çehresinin değiştiğine dikkat çeken Vali Sonel, “Artık Tunceli’nin çehresi değişiyor. Yaklaşık 11 aydır yapmış olduğumuz bütün parklarda, yeraltı çarşısında, kent meydanında, Türkiye’nin en kaliteli suyu Munzur suyunun Ovacık Gözelerinden il Merkezimize getirilmesinde, yıllardır konuşulan fakat bir türlü yapılmayan Demiroluk Virajının yapılmasında, hayvan barınağının yapılmasına kadar, 9 Km’lik ışıklandırma projemize kadar, parklar, yüzme havuzları, bu kadar kısa sürede o kadar çok iş yapıldı ki bu konuda bizden her türlü desteğini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza sizlerin huzurunda Tunceli halkı adına şükranlarımı sunuyorum. Çünkü yıllardır konuşulup hayal olan konuların hepsi yavaş yavaş bitiyor. Tekstil fabrikalarının dördüncüsünü de açıyoruz. Şu anda 2 bin 500 vatandaşımıza iş ve aş verecek duruma geldik. Çalışanlarımıza servis ve öğle yemeği desteği veriyoruz. İstihdamda 81. sıradayken 4. sıraya geldik. Tunceli için, sizler için ne yapsak azdır” diye konuştu.
Vatandaşlarımızın istek ve taleplerini dinleyen Sonel, kendisine iletilen tüm taleplerin en kısa zamanda yerine getirileceğini belirtti. Vatandaşlarımız ise ilimize kazandırdıkları için Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’e teşekkür etti.
Ziyaret sonrası Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel vatandaşlarımıza çeşitli armağanlar vererek onları sevindirdi.