a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel'den Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize İftar Yemeği

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in ev sahipliğinde Şehit Ailelerimize ve Gazilerimize Ramazan ayının ilk gününde iftar yemeği düzenlendi.
İlimiz Şaroğlu Otel’de düzenlenen iftar yemeğine Vali Sonel ve Eşi Handan Sonel Hanımefendi, 4. Komando Tugay Komutan V. Piyade Albay Ferudun Bircan, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ersin Tursun, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ve Akın Zor, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutan V. Albay Ali Kahraman, Ağır Ceza 2. Başkanı Seçkin Şenlik, İl Müftüsü Aşır Durgun, Aile ve Sosyal Politikalar Müdür V. Mehmet Akif Bildirici, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Eylem Mut, şehit aileleri, gaziler ile aileleri katıldı.
Davetlileri ile yakından ilgilenen Vali Sonel, daha sonra masaları tek tek dolaşarak davetlilerle sohbet etti ve onların istek ve sorunlarını dinledi.
Kuranı Kerim tilavetinin ardından okunan ezanla hep birlikte oruçlar açıldı ve program, İl Müftüsü tarafından yapılan duayla devam etti.
Yemek sonrası konuşma yapan Vali Sonel, "Rahmet, bereket ve yardımlaşmanın doruğa ulaştığı Ramazan ayına kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, bu güzel Ramazan akşamı vesilesiyle gazilerimizi ve ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Rabbim mutlu ve huzurlu bir bayrama kavuşmayı hepimize nasip eylesin. Mekanları cennet olsun. Kahraman gazilerimize şifa diliyorum. Allah hepsine uzun, sağlıklı ömür versin.Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz baş tacımızdır. Kapımız ve gönlümüz sizlere her zaman açıktır. Allah tuttuğumuz oruçları kabul eylesin" dedi