a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Pertek'te 150 Kişinin İstihdam Edileceği Tekstil Fabrikası Açıldı
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel'in girişimiyle Pertek'te 150 kişinin çalışacağı tekstil fabrikası düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı V. Tuğg. Vedat Çolak, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ve Akın Zor, Pertek Kaymakamı Arif Gül, Pertek Belediye Başkanı Recai Vural, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, Ak Parti İl Başkanı Fatih Tek, İşadamı Cemal Karaaslan, kurum amirleri ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla açılan fabrikada 150 kişi istihdam edilecek.

Tekstil fabrikasının açılış töreninde konuşan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, göreve başladığı günden itibaren istihdama önem verdiklerini ve kapsamda Valilik ve Belediye bünyesinde önemli çalışmalar yürütüldüğünü ifade ederek şunları söyledi:

“Yaklaşık 7 ay oldu Tunceli’deyiz, hem Valilik hem Belediye Başkan Vekili görevi var. Birlik ve beraberlikle Tunceli’mize neler yapabiliriz, daha iyi neler yapmamız gerekli, hanım kardeşlerimize, buradaki gençlerimize nasıl istihdam alanları yaratabiliriz, Tunceli’yi nasıl daha güzel hale getirebiliriz? Tüm ekip arkadaşlarımızla, Tunceli ailesi olarak hep beraber bunun mücadelesini veriyoruz. Son 7 ayda buraya hemen hemen her ay 1 Bakanımız geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız yöremize çok büyük destek ve önem veriyor. Yöremize çok ciddi yatırımlar yapıldı. Sadece bu yıl yaklaşık 2 milyar lira bir yatırım ödeneği var. Tunceli’miz istihdamda 81. sıradayken biz bu yıl ilk ona girdik. Tekstil fabrikamızda 150 vatandaşımızın işe başlamasıyla, toplamda 567 vatandaşımız iş imkanına kavuşmuş oluyor. Ama bitmedi hedef yaz mevsimine kadar, kapalı alanların yapılması ile birlikte 2500 vatandaşımıza iş ve aş vermemiz. Ben çalışmak istiyorum diyen vatandaşımız olduğu takdirde vatandaşlarımızla çalışacağız. Ayrıca İlimiz merkezde tekstil fabrikasında çalışan vatandaşlarımızın bir yıl boyunca öğle yemeklerini ve servis ücretlerini biz karşılıyoruz. Vatandaşlarımıza helal hoş olsun çünkü hakikatten iş ve aş çok önemli. İlimiz için, sizler için ne yapsak azdır. Tunceli terörle anılmasın istiyoruz. Tunceli böyle güzel fabrikalarıyla, turizmiyle, Munzur’uyla, doğal güzellikleriyle, misafirperver insanlarıyla anılsın istiyoruz. Bu güzel işletmemiz Tuncelimize,Memleketimize hem de sizlere hayırlı uğurlu olsun, Yüce Rabbim hayırlı bol kazançlar versin.” dedi.