a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Tunceli’nin Değerleri EMİTT Fuarı’nda Sergilendi

Dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında yer alan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT), Büyükçekmece'deki TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını açtı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Türk Hava Yolları'nın kurumsal sponsorluğunda, KOSGEB'in desteğiyle ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) ve Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği'nin (TTYD) iş ortaklığında düzenlenen EMITT'in ilk iki gününde turizm profesyonellerine, üçüncü ve dördüncü gününde ise tatilcilere yönelik programlar gerçekleştirildi.
Tunceli'nin değerleri dünyanın beş büyük turizm fuarı arasında gösterilen ve bu yıl 22. kez kapılarını açan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda sergilendi. Tunceli’nin tanıtımına önem veren ve bu anlamda önemli projelere imza atan Tunceli Valiliği ve Belediyemiz, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in desteğiyle EMITT Fuarı'nda da yerini aldı. Tunceli’nin tanıtılmasına katkı amaçlı kurulan stantta adeta ziyaretçi akını yaşandı.
25 Ocak Perşembe günü Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul Valisi Vasip Şahin'in katılımıyla gerçekleştirilen fuar, 28 Ocak Pazar günü sona erdi.
İlimizden Tunceli Vali Yardımcısı Akın Zor, Belediye Başkan Yardımcısı Erdoğan Elaldı, Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Hakan Ulaşoğlu, TSO Başkanı Yusuf Cengiz, ESOB Başkanı Hıdır Belice’nin katıldığı EMITT’te, Tunceli 12 nolu salondaki standında konuklarını ağırlarken, standımızı başta Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı,Erzincan Valisi Ali Arslantaş,Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan olmak üzere çok sayıda bürokrat, sanatçı, yazar, akademisyen, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve seyahat acentesi temsilcileri ziyaret etti. 

Tunceli standımızda Hozatlı kadınların yaptığı bez bebekler, organik bal, peynir, doğal sabun, rafting botu, cacım dokuma ürünler, bağlama ve Tunceli doğasını anlatan tablolar sergilendi. Standımızı ziyaret eden konuklara ise kultik çekirdeği, dardağan, kuru dut, orcik ve Munzur Su, ikram edildi.
Dört gün süren fuarda, memleketini özleyen Tuncelili hemşerilerimizin yanı sına Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen yerli ve yabancı binlerce kişi standımızı ziyaret edip ilimizi tanımaya çalıştı.