a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Mahir Ünal: Tunceli Çok Hızlı Gelişiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, yaklaşık 7000 kişinin katıldığı Sarıkamış Şehitleri anma yürüyüşünün ardından, Tunceli Valiliği’ne geçerek Vali/Belediye Başkan V.Tuncay Sonel’i makamında ziyaret etti.
Vali/Belediye Başkan V.Tuncay Sonel ile bir süre görüşen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, kentte devam eden projeler hakkında bilgi aldı.
Tunceli’nin her geçen gün biraz daha geliştiğine, kayyum belediyesi olarak yürütülen çalışmaların kentin çehresini değiştirdiğine dikkat çeken Ünal,
“Kentin gelişimini sağlayacak yeni kaynaklar oluşturmak çok önemli. Yani kentin tarihi dokusunu koruyarak, muhafaza ederek ama kentin gelişmesini sağlayacak kaynakları da inşa ederek devam etmek gerekiyor. Mesela Tunceli bu haliyle hem rekabet avantajı açısından, hem yeni gelişim yetenekleri açısından çok hızlı gelişen bir şehir. Bir de Tunceli'nin bölgesinden tabi özel bir kıymeti, değeri var. Tunceli'nin koruduğu, muhafaza ettiği anlam var. Türkiye'nin çeşitliliğini, çok sesliliğini, tarihini, kültürünü bir renk olarak mutlaka koruması gereken bir şehir. O açıdan da Tunceli bizim için son derece kıymetli. Tunceli’de çok önemli, kentin gelişmesine katkı sağlayan projeler yürütülüyor. Adeta kentin çehresi değişiyor.” diye konuştu.
“Vali Sonel Tunceli’ye Yeni Bir Heyecan Getirdi”
Vali/Belediye Başkan V.Tuncay Sonel’e devletin şefkatli yüzünü halka gösterdiği için teşekkür eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, şöyle konuştu:
“Ben burada Sayın Valimize de çok teşekkür ediyorum. Çünkü Tunceli'ye yeni bir heyecan, yeni bir anlayış getirdiniz. Bakış açısıyla, kucaklayıcı tavrıyla devletin şefkatli yüzünü gösteriyor. O yüzden Sayın Valime teşekkür ediyorum.”