a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
“Pelin Çift ve Erhan Altunay ile Merak Ettikleriniz” Programına Yoğun İlgi

Belediyemiz tarafından “her ay bir yazar” etkinliği kapsamında “Gündem Ötesi” programının moderatörü, televizyoncu yazar Pelin Çift ve televizyon programcısı, araştırmacı yazar Erhan Altunay Tunceli’ye geldi.

Tunceli Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, 4. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Ferudun Bircan, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya ile Akın Zor, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, AK Parti İl Başkanı Fatih Tek, CHP İl Başkanı Ali Rıza Güder ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“Pelin Çift ve Erhan Altunay ile Merak Ettikleriniz” adlı söyleşide, Pelin Çift ve Erhan Altunay beraber yazdıkları “Ayasofya’nın Gizli Tarihi” üzerine ve “Kudüs’ün Gizemli Tarihi” kitabının içeriği üzerinde duruldu. "Ayasofya ve Diğer Mekanların Gizemli Tarihi", "İstanbul'un İşgal Yılları", "İstanbul'un İlk Uygarlıkları ve Kalanlar" başlıkları dinleyicilere aktarıldı. Katılımcıların soru ve görüşleri ise programa renk kattı.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği program, Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel'in konuklarına yöresel ürünlerimizden Hozat'ta kadınlar tarafından üretilen organik örgü bebek ve Pertek ilçemizde yine kadınlar tarafından bakır atölyesinde işlenen fincan takımı ile çiçek takdiminin ardından sona erdi.