a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
19 Eylül Gaziler Günü Çeşitli Programlarla Kutlandı...

19 Eylül Gaziler Günü İlimizde Çeşitli Programlarla Kutlandı…

 

            19 Eylül Gaziler Günü Kutlamaları Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in katılımları ile Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunumu ile başladı. Törene Jandarma Bölge Komutan V. Tuğg. Vedat Çolak, Cumhuriyet Baş Savcısı Behçet İşlek, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Ersin Tursun, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ubeyde İpek, 4.Komando Tugay Komutan V. Alb. Ferudun Bircan, İl Jandarma Komutanı Alb. Tekin Aktemur ile Muharip Gaziler Derneği Tunceli Şube Başkanı Mehmet Aslan ile Kurum Amir ve İdarecileri katıldılar.

            19 Eylül Gaziler Günü Programı Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’in Muharip Gaziler Derneği Tunceli Şubesi’ni ziyareti ile devam etti. Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, dernek yöneticileri ve Gazilerimiz ile biraraya gelip sorun ve taleplerini dinledi. Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’e Jandarma Bölge Komutan V. Tuğg. Vedat Çolak, Cumhuriyet Baş Savcısı Behçet İşlek, Munzur Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ubeyde İpek, Vali Yardımcıları Selçuk Yosunkaya, Akın Zor, Hasan Çiçek, 4.Komando Tugay Komutan V. Alb. Ferudun Bircan ve İl Jandarma Komutanımız Alb. Tekin Aktemur katıldılar.

            Muharip Gaziler Derneği Ziyareti sonrasında Gazilerimiz ile birlikte Esnaf Ziyareti gerçekleştiren Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ‘Bu memleket uğruna canını siper eden, Şehit ve Gazilerimize borcumuzu ödemeyiz. Onların hatıralarına ne yaparsak az gelir. Bu bilinçte onları mağdur etmemek için gece gündüz çalışacağız’ dedi. Esnaf ziyareti sonrasında Grand Şaroğlu Otel’de 19 Eylül Gaziler Günü Şerefine düzenlenen yemekte Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel’e Tunceli Milletvekilimiz Sayın  Gürsel Erol, Jandarma Bölge Komutan V. Tuğg. Vedat Çolak, Cumhuriyet Baş Savcımız Behçet İşlek, Adli Yargı Adalet Komiyonu Başkanımız Ersin Tursun, Munzur Üniversitesi Rektörümüz Prof.Dr. Ubeyde İpek ile Şehit Ailelerimiz ve Gazilerimiz katıldılar. Sıcak ve Samimi bir ortamda geçen yemekte, Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel ailelerimiz ile yakından ilgilenip sorun ve taleplerini dinledi.

Program 19 Eylül Gaziler Günü şerefine düzenlenen yemek ile son buldu.


TUNCELİ BELEDİYESİ

Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü