a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, İşçilerle Kahvaltı Yaptı
Tunceli Organize Sanayi Bölgesini ziyaret eden ve incelemelerde bulunan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Organize Sanayi Bölgesinin gelişimi, durumu ve çalışmaları hakkında ilgililerden bilgi aldı.
 
İlimiz İnönü Mahallesi Harçik mevkiinde 106 hektar alan üzerinde kurulu bulunan, Tunceli Organize Sanayi Bölgesini ziyaret eden ve incelemelerde bulunan Valimiz,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Yıldırım, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Cengiz ile Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletme sahipleri tarafından karşılandı
 
Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmeleri ayrı ayrı ziyaret eden, işletmelerin mevcut kapasitesi, üretimi ve çalışan sayısı hakkında bilgi alan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel işletmelerde çalışan işçilerle kahvaltı yaptı. İşçilerle sohbet ederek hal ve hatırlarını sordu. 
 
İlimizin en büyük sorunu haline gelen işsizliğin azaltılması için başta yurtdışında ve batı illerinde sermaye sahibi olan hemşerilerimizin Tunceli Organize Sanayi Bölgesinde boş bulunan parsellere yatırım yapmaları için çağrıda bulunan Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Organize Sanayi Bölgesinin büyümesiyle birlikte kurulacak olan yeni işletmelerin istihdam açısından önemli olduğunu belirterek, İlimize daha fazla yatırım yapılması için Valilik/Belediye olarak Organize Sanayi Bölgesi esnafına ve çalışanına her türlü desteğin verileceğini ifade etti.