a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
BELEDİYEMİZ İLE KIZILAY GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Tunceli Belediyesi ile Türk Kızılay Derneği Tunceli Şubesi  arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokole Tunceli Valisi ve Belediye Başkan  Vekili Osman KAYMAK ile Kızılay Tunceli Şube Başkanı Celal KARARGÖZ imza attı.  Yapılan işbirliğiyle yardımlar daha çok ihtiyaç sahibine daha koordineli bir şekilde ulaştırılacak.


Protokole göre Kızılay Derneği yardım dağıtılacak gıda, yiyecek, giyecek, yakacak ve her türlü zaruri eşya ve malzemelerini temin edecek. Kızılay’ın sağladığı yardımlar derneğin mevzuatıda dikkate alınarak İlimizde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılacak.


 "YOKSULLARIN  YANINDAYIZ"


Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Sayın Osman KAYMAK, protokol sonrası yaptığı açıklamada, Türk Kızılay Derneği Tunceli Şubesi ile sosyal yardım alanında güçlerini birleştirdiklerini söyledi. Belediye olarak her zaman gerçek ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını vurgulayan Vali/Belediye Başkan Vekili Osman KAYMAK, “Gıda, temizlik, giyim yakacak maddesi kırtasiye ev eşyası ve diğer zaruri ürünlerin ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırılması amacıyla Türk Kızılayımızla bir protokol imzaladık. İnşallah bundan sonra yapacağımız yardım çeşitliliği artacak, daha çok insanımıza gıda, giyim, yakacak gibi yardımlarda bulunacağız” dedi. Türk Kızılayı Tunceli Şube Başkanı  Celal KARAGÖZ’ de  işbirliği için teşekkür etti.