a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
TUNCELİLİ KADINLARIN EL EMEĞİ GÖZ DOLDURDU
8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında, Belediyemiz öncülüğünde ilimizdeki kadınların yaptığı el emeği ürünlerin sergilendiği “Kadın El İşleri ve İşlemeciliği” fuarı düzenlendi.
 
Vali/Belediye Başkan Vekili Sayın Osman KAYMAK, Vali Yardımcısı  ve Belediye Başkan Yardımcısı V. Hasan ÇİÇEK ile birlikte, Tuceli Merkez Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Gökkuşağı Kültür Merkezinde 04-07 Mart tarihleri arasında düzenlenen “Kadın El İşleri ve İşlemeciliği” fuarını ziyaret etti.
 
8 Mart Dünya Kadınlar Günü  dolayısıyla, kadınların evde kendi imkânlarıyla hazırladıkları yiyecek ve ürünleri sergileyip satışa sunduğu bir organizasyon düzenlediklerini belirten Vali/Belediye Başkan Vekili Sayın Osman KAYMAK yaptığı açıklamada, "bugün burada kendi imkânlarıyla bir şeyler ortaya koymaya çalışan hanımlarımıza bir imkân sunmak istedik. Ürünlerini burada sergileyip satıyorlar. Buradaki ilgi beni çok mutlu etti. Tunceli  Belediye Başkan Vekili olarak Tunceli  Valisi olarak hanımlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak, sıkıntılarını giderecek önemli projelerimiz ve çalışmalarımız var” dedi.