a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Deprem Bölgesinde Geçici Barınma ve Yaşam Alanı

7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin ağır yıkıma uğrattığı Maraş'ın Pazarcık ilçesindeyiz.


Depremin gerçekleştiği ilk saatlerde itfaiye ve arama kurtarma ekiplerimiz, acil ihtiyaç ve yardım malzemelerimiz, Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu ve beraberindeki emekçilerimiz ile bölgeye ulaştı.

 

Koordinasyon oluşturulmasıyla birlikte çadırlar, halk mutfağı ve yardımlar konusunda birçok gelişme yaşandı.


 Geçici Barınma ve Yaşam Alanı Oluşturuldu

 

Çadırların alana yerleştirilmesiyle birlikte geçici barınma ve yaşam alanı oluşturuldu. Belediye ekiplerimiz, çocuk oyun çadırı ve oyun parkı oluşturdu. Sosyalist Meclisler Federasyonu ve Ovacık Doğal Kooperatifinin de aralarında bulunduğu kurumlar ile dayanışma içerisinde oluşturulan oyun parkı ve çadırlarda çocuklarımızla birlikte etkinlikler düzenlendi.


İki konteyner ise sağlık kabini olarak kullanıma açıldı. 6 yataklı bir poliklinik olarak kullanılabilen konteynerlarda öncelikle çocuklar, yaşlılar ve tüm depremzedeler tedavi görebiliyor.

 


Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, belediye ekiplerimiz, Ovacık Doğal Kooperatifi ve Sosyalist Meclisler Federasyonu ile birlikte depremin ağır yıkıma uğrattığı Adıyaman, Besni, Nurhak, Elbistan, Osmaniye ve Maraş'ta incelemelerde bulundu. Bölgede belediye başkanları, cemevleri ve halkla bir araya gelen Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu ve beraberindeki heyet, acil ihtiyaçlara dair çağrı yaptı.