a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Belediyemiz Deprem Bölgesinde

7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki depremlerin ağır yıkıma uğrattığı Maraş'ın Pazarcık ilçesindeyiz.

Depremin gerçekleştiği ilk saatlerde itfaiye ve arama kurtarma ekiplerimiz, acil ihtiyaç ve yardım malzemelerimiz, Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu ve beraberindeki emekçilerimiz ile bölgeye ulaştı.
İtfaiye ve arama kurtarma ekiplerimiz, Pazarcık halkıyla birlikte kurtarma çalışmalarına katıldı. Belediyemizin koordinasyonuyla dayanışma mutfağı ve halkın barınabileceği alanlar oluşturulurken acil ihtiyaç ve gıda malzemeleri halka ulaştırıldı.

Yaptığımız çağrılar neticesinde AFAD, afet çadırlarını bölgeye ulaştırarak çalışmalara başladı.

Acil ihtiyaç ve gıda malzemelerinin ulaşması sonucu depo oluşturularak malzemelere tüm bölge halkının daha kolay ulaşması sağlandı.

Koordinasyon Oluşturuldu

Çeşitli dernekler, yerel yönetimler, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ile koordinasyon oluşturularak depo, çadır yerleri, ihtiyaç listeleri hazırlandı, köylere acil ihtiyaç ve gıda malzemeleri götürüldü.

İlimizde İse Deprem Bölgesine Tırlarla Malzemeler Ulaştırılıyor

Belediyemizin çağrısıyla Dersim Emek ve Demokrasi Platformu bileşenleri, halkımız, birçok kurum ve emekçilerimizin hazırladığı acil ihtiyaç ve gıda malzemeleri, çadır, soba, arama kurtarma malzemeleri, su, giysi, battaniye ve daha birçok malzeme tırlarla Pazarcık, Elbistan, Adıyaman, Malatya ve Nurhak'a ulaştırıldı.

Halk Mutfağımızda Çalışmalar Devam Ediyor

Belediyemiz Halk Mutfağında hazırlanan sıcak yemekler, ilimizde deprem nedeniyle evlerine giremeyen yurttaşlara dağıtıldı. Aynı zamanda Halk Mutfağımızda hazırlanan günlük 3 bin ekmek deprem bölgelerine gönderildi.

Öte yandan deprem bölgelerinden ilimize gelen depremzedeler kentteki yurtlara yerleştirilirken belediyemiz, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında çalışmalarını sürdürüyor.

"Dayanışmayı Büyütüyoruz"

Konuya ilişkin Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, "Depremin ilk gününden bu yana halkımızla dayanışmayı sürdürüyoruz. Böyle bir süreçte dayanışmanın önemini görüyor ve bu dayanışmayı büyütüyoruz. Özellikle hijyen malzemeleri, çadır, soba, konteyner ve seyyar tuvalet ihtiyacı sürüyor. Bu ihtiyaçların karşılanması noktasında dayanışma çağrısını yineliyoruz" açıklamasında bulundu.