a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Halk Mutfağımız Sıcak Yemek Dağıtımına Başladı

Belediyemiz, ihtiyaç sahibi insan-ı kâmillerimiz için sıcak yemek dağıtımına başladı.


Sağlığa uygun koşullarda belediye halk mutfağımızda hazırlanan yemeklerin günlük olarak dağıtımı personelimiz tarafından yapılıyor.


Halk mutfağını ziyaret eden Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu, yemek dağıtımına dair şunları belirtti:


“Yaz döneminde gerek Avrupa’dan gerek farklı şehirlerden gelen dostlarımız yaşlılarımızın ihtiyacını karşılıyor. Fakat sonbaharla beraber herkes yaşadığı yerlere geri döndüğünde birçok yaşlımız yemek yapamıyor, ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Aslında bu yemek dağıtımı, bunlara dair bir projeydi. Fakat tespit ettiğimiz 200- 250’nin üzerinde insanımız ekonomik kriz dolayısıyla geçinemediği için beslenmede sorun yaşıyor. Bizim amacımız halkımızın temel ihtiyaçlarına dönük bir çalışma yürütmek. Yoksa biz birine yemek veriyoruz, birine yardım ediyoruz meselesi değil. Biz buna karşıyız. Tersine ihtiyaç duyulan, sıkıntı yaşanılan yere müdahale etmeye çalışıyoruz. Yapılan yemekleri çalışan arkadaşlarımız tespit ettiğimiz hanelere haftada beş gün, halk fırınımızda çıkan ekmekle beraber kapılara kadar götürüp bırakıyor” dedi.


Halk mutfağına desteklerin geldiğini belirten Başkan Maçoğlu, “Birçok dostumuz bu mutfağın kurulmasına, halk ekmek projemize çok büyük destek verdi. Katkı sunan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.