a
0(428) 212 13 27
Çağrı Merkezi
Koronavirüs Salgınına Karşı Çalışmalarımız Sürüyor

Belediyemiz, tüm dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de görülen koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Koronavirüs salgınının yayılmasına engel olmak, hastalıktan korunmak amacıyla ilimizde bulunan meydanlar, cadde ve sokaklar ile halkımızın yoğun olarak kullanıldığı alanlar günlük olarak dezenfekte ediliyor.

 

Belediye sağlık personelimiz, zabıta ekiplerimiz ise; günlük olarak esnafı bilgilendirmenin yanında, hizmet binamızın girişinde belediyemize gelen halkı bilgilendiriyor.

 

Okulların tatil edilmesi, işletmelerin kapanması ve insanların sokağa çıkamaması sebebiyle sokakta yaşayan dostlarımızın açlık çekmemesi için Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimiz Munzur Üniversitesi'nde, mahallelerde ve çarşıda günlük yemek ihtiyaçlarını karşılıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ise; günlük olarak çöp toplama işlerini yaptıklarını fakat halkımızın sağlığını korunması amacıyla evsel atık ve artıklarını gün içerisinde toplanmasına ve depolanmasına uygun yerlere bırakılmasını ve bu konuda daha duyarlı, hassas olunması gerektiğini belirtiyor.

                   

Belediye Başkanımız Fatih Mehmet Maçoğlu da halka şöyle çağrı yaptı:

“Dünyanın dört bir yanında binlerce can kaybına yol açan Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlere uymamız gerekiyor. Bunun yanında zorunlu olmadıkça seyahat edilmemesi konusundaki uyarıları da dikkate alalım.

 

Sadece yaşları 65 ve üstü olanlar değil tüm toplumun, gençlerimizden yaşlılarımıza kadar herkesin bu konuda duyarlı, tedbirli olmasını istiyoruz.

Tüm uyarıları dikkate alarak markette, sokakta sosyal izolasyonu sağlamalıyız, yetkililerin uyarılarını dikkate almalıyız.”